چرخیدن – نوبت تقویم پزشکی بهداشت بهداشت

چرخیدن – نوبت: تقویم پزشکی بهداشت بهداشت برگزاری داروسازی دندان پزشکی دندانپزشکی وزارت بهداشت

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سیگار را حماقت بشر می دانم

کیانوش عیاری گفت: من درکی از سیگار ندارم و سیگار را حماقت بشر می دانم ولی اعتقاد دارم هنگامی که به صورت پنهان راجع به موضوعی مثل سیگار و مضرات استعمالش حرف می ز

سیگار را حماقت بشر می دانم

سیگار را حماقت بشر می دانم

عبارات مهم : تصویر

کیانوش عیاری گفت: من درکی از سیگار ندارم و سیگار را حماقت بشر می دانم ولی اعتقاد دارم هنگامی که به صورت پنهان راجع به موضوعی مثل سیگار و مضرات استعمالش حرف می زنی،در جامعه بی تاثیر نخواهد بود و بین هنرمند و مسئول و رسانه، آنکه از دریچه نصیحت و هشدار و ترساندن وارد نشود،می تواند موفق تر عمل کند.به گزارش ایسنا، کارگردان «بودن یا نبودن» راجع به تاثیر رسانه در مسیر فرهنگسازی در ابعاد کلان جامعه گفت: در اصل رسانه ای مثل تلویزیون یا سینما باید چنین کاری بکند. بدترین تصور این است که تو بخواهی پیامی را مستقیم یا به صورت نصیحت به خورد مخاطب بدهی. شک نکنید مخاطب چنین حرفی را برنمی تابد یا بعد می زند و این بدترین شکل استفاده از یک رسانه نیرومند است.

سیگار را حماقت بشر می دانم

حتی ممکن است نتیجه تصویر بدهد و باعث تعارض هم بشود.این کارگردان سینما و تلویزیون که در آثار متفاوت اش به وجوه سلامت در جامعه پرداخته، ادامه داد: با استفاده از عنصرهای گل درشت نمی شود کسی را از یک کار منع یا نسبت به کاری دیگر تشویق کرد. هنگامی که به صورت پنهان راجع به موضوعی مثل سیگار و مضرات استعمالش حرف می زنی بی تاثیر نخواهد بود. من درکی از سیگار ندارم و سیگار را حماقت بشر می دانم. در سریال «روزگار قریب» دانشجوها از دکتر می خواهند تا چیزی به آنها یاد بدهد و او به همان حالت طنازانه خودش از ضرر سیگار حرف می زند. در مجموعه «هزاران چشم» یک قسمت با عنوان «سیگار لعنتی» نمایش داده شد. من بازهم به صورت مستقیم چیزی را نگفتم. قرار بود تعارضی در حرفه کاراکتر مهم رخ بدهد و من در زیر متنش به دغدغه شخصی ام یعنی عناد با سیگار پرداختم. شاید باورتان نشود نشانه من ترسیم مضرات سیگار بود ولی می دانستم اگر مستقیم سراغش بروم هرگز به خواسته ام نخواهم رسید. به نیت نصیحت کردن مردم سراغش نرفتم.

فکر نمی کردم با این یک قسمت قرار است بر جمعیت میلیونی سیگاری ها تاثیر عمیق بگذارم. هنگامی که قرار است یک موضوعی فرهنگسازی شود، بین هنرمند و مسئول و رسانه، آن که از دریچه نصیحت و هشدار و ترساندن وارد نشده، می تواند موفق تر عمل کند آیا که برخورد قهری یا جریمه جوابگو نیست و چه بسا نتیجه تصویر بدهد.خالق «شبح کژدم» و «بودن یا نبودن» اظهارکرد: جهت فرهنگسازی باید زمینه سازی بشود. زمینه هم باید به گونه ای باشد که تو خواه ناخواه در مسیر درست رشد کنی. نمی توانی به کسی بگویی اگر این مسیر را بروی رستگار می شوی و اگر به فلان مسیر بروی تباهی منتظرت هست. شما هنگامی که می خواهید فرزند را بخوابانید، تشک مناسب و جای خواب خوبی برایش گزینش می کنید. غذایی که به او می دهید قطعا غذای سبک و سلامتی هست. فضای ساکت و خلوتی برایش ایجاد می کنید.

کیانوش عیاری گفت: من درکی از سیگار ندارم و سیگار را حماقت بشر می دانم ولی اعتقاد دارم هنگامی که به صورت پنهان راجع به موضوعی مثل سیگار و مضرات استعمالش حرف می ز

نمی گذارید نور زیاد اذیتش کند. همچنین او را در جهت میدان مغناطیسی زمین می خوابانید تا خواب آرامی داشته باشد. حالا اگر صبح این آیتم ها را ردیف کنیم و به اصطلاح سر فرزند مان منت بگذاریم که تو اگر خوب خوابی داری، دلیلش تدبیر و مدیریت من بود، خواه ناخواه به جای حس سپاسگزاری در او حس بدی شکل می گیرد.

زمینه سازی، کار یک روز و دو روز نیست و صبر و حوصله اوج می خواهد.در کنار زمینه سازی، اعتمادسازی قرار می گیرد و نباید اجازه داد تا اعتمادها خدشه دار شود. هنگامی که می بینیم شعاری گفته می شود ولی در حد شعار می ماند، اعتماد نسبت به مسئول از دست می رود و هنگامی که ارتباط کمرنگ شد، نمی توان انتظار داشت که مردم به حرف ها توجه و اعتماد کنند.عیاری گفت: در جوامع امروزی ما نباید بگذاریم که مسئله زایش کند و دردساز شود؛ بلکه باید زمینه های بروز را تشخیص و از همان ابتدا مسدود کنیم.

مثلا در مواجهه با یک فرد خشمگین طبیعی است که شخص برابر هم خشمگین شود و تصویر العمل نشان دهد؛ حال اگر ما از قبل زمینه پرورش روحیه صبر و صبوری را ترویج داده باشیم این اتفاق اصلا شکل نمی گیرد و طرف برابر در مواجهه با خشم، تصویر العمل مابه ازا نشان نمی دهد. طبیعتا شخص خاطی هم خودش متوجه می شود که مسیر را درست گزینش نکرده هست. به این ترتیب او می فهمد که در جریان اشتباهی قرار گرفته است و کم کم باورهایش عوض کردن می کند.

روزنامه آرمان

سیگار را حماقت بشر می دانم

واژه های کلیدی: تصویر | سیگار | رسانه ای | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs